Warning: Creating default object from empty value in /home/nlpira/domains/nlpiran.com/public_html/wp-content/themes/salient/nectar/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
چگونه با تغییر دادن شیمی اعصاب هدایت مغز خود را به دست بگیریم؟!! – پرزیدنت ان ال پی(NLP) و کوچینگ پروفسور عمرائی
مقالات

چگونه با تغییر دادن شیمی اعصاب هدایت مغز خود را به دست بگیریم؟!!

By ۱۳۹۷-۱۲-۰۵ بدون نظر

چگونه با تغییر دادن شیمی اعصاب هدایت مغز خود را به دست بگیریم؟!!

چگونه با تغییر دادن شیمی اعصاب هدایت مغز خود را به دست بگیریم؟!!

( تغییر ) همواره یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از اندیشمندان و نظریه پردازان حوزه های مختلف علی الخصوص علوم انسانی کشف راه هایی برای کمک به افراد برای رسیدن به آنچه که رهایی فردی نامیده می شود، بوده است.

رهایی فردی به معنی داشتن آزادی برای کنترل افکار و آشکارسازی انواع احساساتی که فرد می خواهد در زندگی اش داشته باشد و دچار تغییر های مختلف شود.

 

راههای مؤثر برای کنترل افکارتان جهت تغییرات لازم در فرد

معمولاً ما با زنجیره ای از افکارمان زندانی شده ایم. از آنجایی که بیشتر مسائل توسط تصورات ما به وجود می آیند و بنابراین غیر واقعی و تصوری هستند، پس تمام کاری که لازم است ما انجام بدهیم راه حلهای غیر واقعی و تصوری است.

بنابراین اینجا برخی راههای مؤثر در کنترل افکارتان برای تغییر لازم آمده است. جهت شروع تغییر به زمانهایی فکر کنید که واقعاً احساس خوشایندی داشتید، سپس با کیفیتهای تصاویر، صداها و احساسات رابطه برقرار کنید و منتظر تغییر باشید.

با عوض کردن کیفیت این راههای حسی شما می توانید به تقویت کردن احساسات دست پیدا کنید.

 

با تقویت احساسات تغییرات در بخشهای از بدن شروع خواهد شد؟

به زمانی فکر کنید که واقعاً احساس خوبی داشتید، سپس به زمان حاضر بر گردید و با چشمهایتان به آن وقایع نگاه کنید، با گوش هایتان به حرفها گوش کنید و تغییر خوشایندی را که سرتاسر وجودتان را می گیرد،

حس کنید.در مرحله بعد، توجه کنید که احساسات در کجای بدنتان شروع است و به کجا میروند. بر همین اساس جهت چرخش آن را در بدنتان پیدا کنید و آن را سریع تر و سریع تر بچرخانید، مجدداً به شدت احساسات خود توجه کنید.

این تغییر همه دلالت بر این نکته دارد که شما بر روی مغزتان کنترل دارید و میتوانید احساسات قوی در درونتان خلق کنید. شما میتوانید این تغییر روی داده در احساستان را به سایر افکارتان الصاق کنید. این احساسات را به آینده تان مرتبط کنید. با این کار، شما احساس بهتری نسبت به آینده خود خواهید داشت.

……………………………………………………………………….

بیشتر بخوانیم :

……………………………………………………………………….

گامهای موثر برای انجام تغییرات و داشتن احساسات عالی و بی نظیر

  • به زمانی فکر کنید که احساس خوشایندی داشته اید.
  • چشمهایتان را ببندید و آن زمان را با جزییات واضح تصور کنید. تصویر را روشن و واضح ببینید، صداها را بلندتر بشنوید و احساسات را درست مانند همان موقع به خاطر بیاورید.
  • برای شروع تغییرات تصور کنید که وارد آن تجربه شده اید و تصور کنید که در همان موقعیت قرار دارید، درست مانند این که الان اتفاق افتاده است. مشاهده کنید. چه چیزی دیده اید، شنیده اید، احساس کنید چه احساس خوبی داشته اید. برای انجام بهتر تغییر رنگها را پر رنگتر و واضح تر کنید.
  • به تغییرات خوبی که در بدنتان اتفاق می افتد توجه کنید و احساس کنید از کجا شروع می شود و به کدام جهت می رود. تصور کنید بر احساستان کنترل دارید و آن را سریعتر و سریعتر، قوی تر و هم چنان که احساسات تان افزایش پیدا می کند، در  بدنتان به چرخش در آورید.
  • به زمانی در آینده فکر کنید که می توانید از این تغییر ات روی داده در احساسات خوب بهره ببرید. این احساسات را در بدنتان به حرکت درآورید در حالی که به آینده و کارهایی که در چند هفته آینده انجام خواهید داد، فکر می کنید.
  • تعجب نکنید اگر متوجه شدید بدون هیچ دلیلی احساس خوبی دارید. این تغییر ها همه دلالت بر این نکته دارد که شما بر روی مغزتان کنترل دارید و میتوانید احساسات قوی در درونتان خلق کنید.
  • با  یادگیری  NLP یا برنامه ریزی عصبی کلامی سریعتر و راحت تر در راستای کنترل افکار و رفتار خود گام بردارید.

Leave a Reply

چهار × پنج =