مقالات

خوش بین بودن باعث زندگی بهتر می شود

By ۱۳۹۷-۱۲-۰۷ بدون نظر

زندگی با خوش‌ بین بودن بهتر می شود

زندگی با خوش‌ بین بودن بهتر می شود

نتایج و پیامدهایی که در زندگی بدان دست پیدا می کنیم ارتباط مستقیم با باورها، افکار و احساسات درونی ما دارند و در واقع به نوعی دنیا آیینه درون ما به شمار می رود، پس لطفا خوش بین باشید.

 

یک باور غلط

بارها این جمله را شنیده ایم که دوستانمان می گویند ” من توانایی مدیریت زندگیم را ندارم. چرا که خودم می‌خواهم به نتیجه برسم، اما اطرافیانم با خوش بین نبودنشان این اجازه را نمی‌دهند “

در جواب این دوستان می توان گفت که شما هستید تصمیم می‌گیرید در برابر این گفته ها و رفتارها چه واکنشی نشان دهید.

به عنوان مثال در برابر حرف‌ها و رفتارهای اطرافیان تلاش کنید که واکنش منفی نشان نداده و در صورت اصرار انها به القای حرف های خود صحنه را ترک کنید. یا گفته‌ها و رفتارهای آنها را به خود نگیرید. در واقع این جمله را بخاطر بسپارید که بی توجهی کردن به معنای بی احترامی نیست.

 

چهار میثاق مهم تولتک‌ ها

تولتک ها عارفان سرخ پوستی بودند که در حدود سه هزار سال قبل زندگی می کردند. آنها در گروه خود به چهار میثاق پایبند بودند. یکی از میثاق‌های این قوم این بود که هیچ چیز را به خود نگیرید.

امروزه نیز اگر همگان به این میثاق مهم عمل کنند آنگاه واکنشی که در برابر وقایع بیرونی نشان خواهند داد مثبت خواهد بود.

 

در بین بدبین‌ها بودن چه اثراتی به همراه خواهد داشت

به عنوان مثال شخصی از دوستش درخواست می کند تا در ترک سیگار به او کمک کند. دوست او با کمک یکی از تکنیک‌های ان ال پی موفق می شود تا شخص درخواست کننده سیگارش را ترک کند.

اما بعد از ۹ روز وی دوباره به سیگار کشیدن روی می اورد. در جواب این سوال که چگونه این اتفاق افتاد؟ مگر تو ترک نکرده بودی؟ شخص سیگاری می گوید:

چرا ترک کرده بودم و تا به امروز هم مشکل خاصی نبود. اما امروز دوباره شروع کردم. چرا که بیشتر دوستانم سیگاری هستند و من نیز امروز در جمع آنان بودم

در رابطه با همین موضوع مولوی سروده است:

خوب خوبی را کند جذب این بدان    طیبات و طیبین بر وی بخوان

در جهان هرچیز چیزی جذب کرد   گرم گرمی را کشید و سرد سرد

به عبارت دیگر معاشرت با افراد خوش بین باعث می شود که کم‌کم افکار، رفتارها و احساسات آنها در ما اثر گذاشته و ما هم مانند آنها خوش‌ بین خواهیم شد.

 

بیایید خوش‌ بین باشیم

بودن در میان افراد بدبین سبب بدبین شدن شما خواهید شد. چرا که به احتمال زیاد باورها ، احساسات ، عقاید و حرف های آنها به صورت ناخود آگاه روی شما اثر گذاشته و شما باورهای آنها را به صورت نا خود آگاه یاد گرفته و کم‌ کم مشابه آنها فکر خواهید کرد. از اینرو خوش بین باشید و برای اینکه بدبین نباشید لازم است از بدبین‌ ها دوری کنید.

……………………………………………………………………….

بیشتر بخوانیم :

……………………………………………………………………….

هم اکنون برای خوش بین بودن اقدام کنید

در همین لحظه یک تصمیم بزرگ بگیرید. لطفا بدبین را کنار زده و خوش بین بودن را انتخاب کنید. چرا که اگر خوش بین باشید انتظار افتادن اتفاقات خوب را خواهید داشت. و اگر این انتظار را داشته باشید وقایع خوب اتفاقات خواهند افتاد.

Leave a Reply

یازده + 20 =