مقالات

راز موفقیت ان ال پی

By ۱۳۹۸-۰۱-۱۷ بدون نظر

راز موفقیت ان ال پی

راز موفقیت ان ال پی

موفقیت دارای رمز و رازی است و یقینا بدون دانستن این راز و رمز تجربه همه جانبه موفقیت مشکل به نظر می‌رسد.

 

موفقیت نیاز به اشتیاق شعله ور دارد

موفقیت نیازمند اشتیاق سوزان است. چرا که این اشتیاق سوزان  می تواند در زمان‌های ناامیدی، به انسان انگیزه ادامه دادن دهد. این اشتیاق باعث خواهد شد که انسان هیچگاه دست از هدف خود برنداشته و همیشه برای رسیدن به موفقیت در تلاش باشد.

 

پرداختن بهای موفقیت

بسیاری از کسانی که قصد موفق شدن در زندگی شخصی، تجارت، ارتباطات، کار و سلامتی را دارند، حاضر نیستند بهای موفقیت را بپردازند. الزاما بهای موفقیت فقط پول نیست. بلکه می تواند زمان، مطالعه، تلاش ذهنی یا هر چیز دیگری  باشد.

در واقع هر چیزی بهایی دارد و برای رسیدن به آن باید بهای آن را پرداخت. مطالعه، یادگیری، انجام تمرین‌های ذهنی، استفاده از تجربیات دیگران و غیره می‌توانند بهای موفقیت باشند که باید بپردازیم.

 

از اهدافتان تصویر بسازید

بیشتر افراد تصویر روشنی از هدفشان ندارند و فقط با زبانشان می‌گویند هدف داریم اما در واقع هیچ هدفی ندارند. و در واقع آنها تلاش می‌کنند تا دیگران را به هدفشان برسند.

افراد دو دسته‌اند. دسته‌ اول افرادی هدفمند هستند و برای رسیدن به اهدافشان همیشه در حال تلاش می باشند. اما دسته دوم هدفی ندارند و تلاش می‌کنند تا دسته اول را به اهدافشان برسانند.

اولین و مهمترین تفاوت افراد موفق و عادی در داشتن یا نداشتن هدف است. چرا که این افراد دلیل زندگی‌شان را می‌دانند و هدفشان را روشن و واضح در ذهنشان ترسیم می کنند.

 

دلایل فراموشی اهداف

۱- نداشتن تصویر از هدف و ندانستن اینکه می‌خواهید به کجا برسید

اغلب افراد هدفی نداشته و حتی نمی‌دانند که چگونه هدفگذاری کنند و بیشتر بصورت روتین و تکراری زندگی می‌کنند. و در واقع بیشتر راه نرفته والدینشان را در ‌پیش‌ می گیرند و راه آنها را طی و تکمیل می کنند. بنابراین اگر راهی را که والدین شما دوست داشتند بروند و نتوانسته‌اند، ادامه بدهدید در واقع شما هدف و آرزوی آنها را برآورده می‌کنید نه آرزوی خودتان را.

۲- ترسیم نکردن تصویر هدف بصورت واضح و روشن

اگر تصویری واضح و روشن از هدف برای خود ایجاد کنیم، می‌توانیم در همه حال به آن هدف فکر کرده و انگیزه خود را در مسیر دستیابی به آن هدف حفظ کنیم. پس اگر انگیزه‌ای برای ادامه دادن نداشته باشیم به این معنی است که هدفمان به حد کافی روشن و دقیق نیست.

۳- فاصله بودن بین تصویر هدف و شما

گاهی اوقات. اگر هدفتان دست نیافتنی بنظر می رسد به این دلیل است که آن هدف را خیلی بزرگ انتخاب کرده‌اید و به همین دلیل تصویر هدفتان از شما فاصله داشته و خودتان را از آن هدف دور می‌بینید. بنابراین لازم است هدفتان را طوری انتخاب کنید که دست یافتنی بوده و رسیدن به آن برایتان سخت نباشد.

 

سختکوشی آیا راز موفقیت است؟

اکثر افراد فکر می‌کنند که برای رسیدن به اهداف باید تلاش شبانه‌روزی داشته باشند. اگر چه کار جسمی بخشی از کار است اما بخش کوچکی از کار را شامل می شود و اغلب افراد موفق با کار جسمی سخت به اهدفشان نرسیده‌اند.

افراد موفقی مثل بیل گیتس، ادیسون، انیشتین، برایان تریسی، مارک زاکربرگ و … افرادی بوده‌اند که با تلاش ذهنی به موفقیت‌های بزرگی رسیده‌اند. آنها ذهنشان را به کار انداخته‌اند و با ذهنشان تلاش کرده‌اند. از اینرو موفقیت صرفا بستگی به تلاش جسمی نداشته و در واقع این ذهن شما است که شما را موفق و یا شکست خورده می‌کند.

 

راز موفقیت

احساس شما اصلی‌ترین راز موفقیت است. هیچکس نمی‌تواند با احساس بد نسبت به خواسته‌اش به آن خواسته برسد. قانون جذب بیان می کند اگر به خواسته‌ خود توجه کنید، در نهایت دیر یا زود به خواسته خود می‌رسید.  البته این توجه باید تداوم داشته باشد. اما باید دقت کنید تا به ناخواسته‌هایتان توجه نکنید.

Leave a Reply

10 + 10 =