مقالات

راهکارهایی مفید برای افزایش میزان درآمد

By ۱۳۹۷-۱۲-۰۴ بدون نظر

راهکارهایی مفید برای افزایش میزان درآمد

راهکارهایی مفید برای افزایش میزان درآمد

 

انسان‌هایی با میزان درآمد زیاد به کارها و رفتارهای خاص می پردازند که افراد عادی این کارها یا رفتارها را ندارند.

 

افراد ثروتمند همیشه در پی یادگیری هستند

بر طبق گفته جان وودن مربی بزرگ بسکتبال زندگی انسان در زمانی به انتها می‌رسد که یادگرفتن به انتها برسد. مسلماً کسانی که اطلاعات بیشتری دارند، نسبت به کسانی که اطلاعات پایینی درمورد میزان درآمد دارند از امتیاز بیشتری برخوردار هستند.

 

کم کردن مدت زمان تماشای تلویزیون

امروزه افراد عادی بیشترین زمان خود را به تماشای تلویزیون می‌گذرانند. در حالی که افراد موفق در زمان‌هایی بیکاری به یادگیری و افزایش دانش مانند یادگیری یک زبان خارجی، شرکت در دوره‌های آموزشی، ورزش، ادامه تحصیل، مطالعه کتاب‌های غیردرسی با موضوع روانشناسی و غیره می پردازند که انها را در تبدیل شدن به یک انسان با میزان درآمد زیاد یاری می کنند.

 

بررسی شیوه زندگی افراد موفق

مطالعه زندگی افراد موفق نشان داده است که اکثر انها برای افزایش میزان درآمد کارهای مشابه هم انجام داده‌اند که افراد عادی به این کارها نپرداخته اند. ان ال پی تنها دانشی است که به این نکته پی برده است که اگر شخصی کاری را انجام داده و موفق به کسب درآمد زیاد شده است، افراد دیگر هم می‌توانند آن کار را انجام بدهند و درآمد زیاد داشته باشند. از اینرو افراد عادی هم می توانند با مطالعه زندگی افراد ثروتمند از آنها الگوبرداری کرده و ثروتمند شوند.

 

معاشرت با افراد ثروتمند و موفق

میانگین میزان درآمد و ثروت یک شخص را ۵ نفر از کسانی تعیین می کنند که با آنها معاشرت می‌کند. چرا که افراد موجوداتی ارتعاشی هستند که برای به دست آوردن چیزی، لازم است با آن چیز هم ارتعاش شوند. از اینرو شبیه شدن اخلاق یا میزان درآمد یک نفر با افرادی که با انها معاشرت می کند به دلیل هم ارتعاش شدن با انها می باشد.

 

فکر نکردن به فقر و کمبود

اگر شما به درآمد و ثروت کم فکر کنید طبیعتا با درآمد و ثروت هم‌ارتعاش خواهید شد. وقتی که با درآمد کم هم ارتعاش می‌شوید، همان را به زندگی‌تان وارد می‌کنید. پس تصمیم بگیرید که با درآمد و ثروت کم هم‌ارتعاش نشوید تا به مرور این عادت در شما شکل گیرد که همیشه به نکات مثبت زندگی فکر کرده و با ان هم ارتعاش شوید.

……………………………………………………………………….

بیشتر بخوانیم :

……………………………………………………………………….

باورهای مخرب درباره ثروت

۱- درآوردن پول سخت و مشکل است

۲-افراد پولدار خودپسند بوده و فقط به فکر خودشان هستند

۳-افراد پولدار به دینشان اهمیتی نمی‌دهند

۴-پول، پول می‌آورد

۵-انسان‌های پولدار سلامتی خود را از دست می‌دهند

و…

 

تکنیک تغییر باورهای مخرب با اهرم های رنج و لذت

یک قاعده کلی وجود دارد مبنی بر اینکه انسان هر کاری را که انجام می‌دهد، برای رسیدن به لذت و فرار از رنج ها است. در ادامه تکنیک قدرتمندی برای تغییر باورهای مخرب معرفی شده است.

در اولین مرحله از این تکنیک یک جدول سه ستونه کشیده و در ستون اول تعداد ۵ الی ۱۰ باور مخرب را که درباره ثروت دارید بنویسید.

در ستون دوم بنویسید در صورت تغییر ندادن این باور چه رنجهایی را باید تحمل بکنم

در ستون سوم بنویسید در صورت تغییر این باور چه لذت‌هایی را تجربه خواهم کرد

اگر این ستونها را کشیده و از اهرمهای رنج و لذت استفاده کنید کم کم باورهای مخرب در ذهن شما تضعیف خواهند شد. با مرور روزانه این جدول ذهن ناخودآگاه انسان تمایل پیدا خواهد کرد که از رنج‌ها فرار کرده و به سمت لذت‌ها پیش رود.

 

چشم انتظار نتایج مثبت باشید

منفی نگری و نبود انگیزه بسیار آسان است، اما مثبت گرایی و انگیزه داشتن قدری نیازمند تلاش می باشد انسان‌های موفق با میزان درآمد زیاد خلاق بوده و همیشه به جنبه‌های مثبت زندگی توجه می‌کنند و به جای توجه به شکست‌های گذشته به موفقیت‌ها توجه می‌کنند.

آنها انتظار نتایج مثبت را دارند و با این امید که موفق می‌شوند دست به اقدام می‌زنند در حالی که انسان‌های منفی درصورت اقدام نیز امیدی به موفقیت ندارند. به همین سبب انسان‌های عادی با این طرز فکر در اکثر اوقات به نتایج مطلوبی نمی‌رسند.

Leave a Reply

چهار × چهار =