مقالات

راهکارهای علم ان ال پی برای ترمیم رابطه

By ۱۳۹۷-۱۰-۲۹ بدون نظر

راهکارهای علم ان ال پی برای ترمیم رابطه

 

راهکارهای علم ان ال پی برای ترمیم رابطه

 

علم ان ال پی معتقد است برای ترمیم رابطه ابتدا باید تیپ شخصی افراد که بر سه نوع شنیداری، دیداری و حسی است را مورد تأمل قرار دهید و سپس با بدست آمدن تیپ شخصی آنها برای ترمیم رابطه موارد مختلف را که در ادامه مطلب به آنها اشاره شده است پایبند باشید. ان ال پی تاکید می­کند برای ترمیم رابطه با افراد شنیداری باید اصول نوازش کلامی را مورد توجه قرار دهید. برای افراد حسی درک متقابل و قرار گرفتن در کنار آنها مهم است و افراد دیداری نیازمند توجه بیشتر هستند. در ادامه به راهکارهای ان ال پی برای ترمیم رابطه اشاره می شود:

   ۱. عشق را گدایی نکنید

برای ترمیم رابطه سعی کنید عشق را گدایی نکنید، زیرا به گدا چیز ارزشمندی نمی­دهند. افراد از اینکه با فرد ضعیفی در ارتباط باشند، دچار حس ناخوشایند می­شوند، با شجاعت به اشتباهات خود اقرار کنید و حتما برای جبران آن زمان مشخص کنید. در این مواقع شاید جواب نه را بشنوید، ولی صبور باشید زیرا فرد نیاز به زمان دارد تا بتواند اعتماد از دست رفته را بازیابد. به جای التماس، برای ترمیم رابطه با بهبود اشتباه های خود به طرف مقابل اطمینان دهید دنبال ترمیم رابطه هستید.

    ۲.دروغ نگویید

برای ترمیم رابطه به شکل فوری به دروغ و وعده­های عجیب متوسل نشوید. اگر وعده­های خارج از توان شما باشد، با انجام ندادن آنها نه تنها ترمیم رابطه محقق نخواهد شد بلکه اعتماد مخاطب نیز سلب خواهید شد.

    ۳.تماسهای کم

در روزهایی که از عشق خود دور هستید، هیچ چیز به اندازه شنیدن صدای او شما را آرام نمی­کند. در این حالت شما برای ترمیم رابطه، وسوسه می­شوید مکرر تماس بگیرید و همین باعث ایجاد مقاومت در فرد مقابل می­شود. یک تماس ارزشمند با فرمول­های بالا بسیار بهتر از چندین تماس ناموفق خواهد بود. اگر به شکل واقعی دنبال ترمیم رابطه هستید ابتدا با پیامک اجازه بگیرید، پس از اینکه فرد به شما اجازه تماس داد، زمان مناسب برای صحبت کردن را بپرسید و پس از تماس با لحنی دوستانه و نه طلبکارانه به صحبت بپردازید. با اقرار شما به اشتباه­های خود به میزان زیادی از مقاومت او و در نتیجه ایجاد تنش کاسته خواهد شد.

    ۴.سپر خود را بیاندازید

نمی­توان هم به دنبال ترمیم رابطه بود و هم بجای اقرار به اشتباهات به جنگ پنهانی با همسر خود بپردازید. به­ طور مثال وارد بازی ذهنی نشوید که در آن چهره ه­ای حق به جانب بخود بیگیرند و فرد مقابل را مقصر جلوه دهید. سعی کنید به کارهایی بپردازید که کمترین میزان تنش را داشته باشد. اگر ترمیم رابطه واقعاً برایتان مهم است از صحبت کردن با افراد مختلف در این رابطه بپرهیزید زیرا یک حرف به طرق مختلف به او میرسد و بداشت های افراد آنرا تغییر میدهد و لاعث پیچیده شدن ماجرا میشود.

    ۵.افزایش مهارت ارتباطی

اگر بدنبال یک رابطه دراز مدت و با کیفیت هستید باید واقعیت های زندگی مشترک را درک کنید. بنابراین مدام به افزایش مهارت های خود بپردازید و بدانید که همانطور که بدن به غذا نیاز دارد پس نمیتوانید بگویید من چند روز قبل به همسرم غذا دادم و دیگر نمیدهم. در ارتباط هم به همین شکل است همانند غذا خوردن باید هر روز نیازهای روحی افراد را برآورده کنید. به کلاسهای آموزشی بروید و هر روز چیز جدیدی را بیاموزید و برای ارتباط با همسر خود ابزارهای زیادی داشته باشید.

Leave a Reply

چهار × 3 =