مقالات

زبان بدن خود را بشناسید

By ۱۳۹۷-۱۲-۰۶ بدون نظر

زبان بدن خود را بشناسید

زبان بدن خود را بشناسید

 

 انسان‌ها این توانایی را دارند که بدون ارتباط کلامی با زبان بدن خود احساسات خود را انتقال دهند. به عنوان مثال صورت انسان متشکل از ماهیچه های زیادی است که با کمترین تغییر احساس، بیشترین تغییر در حالات صورت ایجاد می کنند.

 

حالت های ریز و درشت بدن انسان

در دانش ان.ال.پی به حالت‌های ریزی که در صورت انسان پدیدار می شود میکرورفتارها و به حرکات درشتی که در سایر اعضای بدن ایجاد می شود ماکرورفتارها گفته می شود. همچنین این حرکات ریز و درشت که انسان از طریق آن به راحتی می تواند احساسات خود را به دیگران بفهماند کالیبراسیون ( زبان بدن ) نامیده می شود.

 

مفهوم زبان بدن چیست

بطور کلی، حالات چهره و حرکات درشت و ریزی که در اندام های انسان بوجود می آید زبان بدن نامیده می شود. تحقیقات دانشمندان زیادی از جمله خانم دکتر کندیس بیب پرت از انجمن سلامت روان انجم نشان داد که همه سلول های بدن انسان مستقیما از ذهن او دستور گرفته و با ذهن انسان در ارتباط هستند. حتی خانم کندیس پرت اظهار کرد که همه سلول های بدن ذهن دارند و می توانند احساسات را درک کنند.

 

 حرف زدن زبان بدن شما با دیگران

به عنوان مثال فرض کنید در جایی ایستاده و با شخص دیگری در حال حرف زدن هستید. تلفن شما زنگ می خورد و پشت تلفن خبری به شما داده شده و تأکید می شود که خودتان را سریع تر برسانید.

علیرغم اتمام مکالمه شما آن شخص که مخاطب شماست هنوز اصرار به حرف زدن با شما دارد. در همین حین چون شما دوست دارید که به این گفتگو پایان دهید زبان بدن شما باعث می شود پاهای شما حالت ترک صحنه را به خود می گیرند.

در واقع با این رفتار بدن شما ، مخاطب به راحتی متوجه خواهد شد که شما عجله دارید و باید از آنجا بروید.

 

آگاهی داشتن از زبان بدن خود

با آگاهی داشتن از زبان بدن قادر خواهید بود با کنترل حرکات بدن تان خود را آنطور که دوست دارید به دیگران بشناسانید .همچنین از زبان بدن دیگران به راحتی تشخیص دهید که آنها چه احساسی داشته و یا در مورد شما چگونه فکر می کنند.

 

زبان بدن خود را بشناسید

زبان بدن دیگران مشخص می کند که آنها به چه چیزی فکر می کنند و یا نسبت به شما چه احساسی دارند.

برخی از حالت های زبان بدن در زیر آورده شده است.

۱-حالت راست و ایستاده نشانگر پرروحیه بودن واعتماد به نفس مخاطب است.

۲- حالت متمایل به جلو نشانگر علاقمند بودن مخاطب به شما است

۳- حالت خمیده شدن نشانگر افسرده بودن مخاطب است

۴- حالت متمایل به عقب نشانگر عدم علاقمندی مخاطب نسبت به شماست

۵- اگر بازوهای مخاطب شما به صورت ضربدری قرار گرفته باشد به شما می گوید که مخاطبتان حالت تدافعی گرفته و با حرف های شما مخالف است.

۶- بازوهای باز و راحت مخاطب نشانگر دوست داشتن او برای شنیدن حرف های شما است.

 

حرف زدن انسان با چشم های خود

حرکت چشم های شما به خوبی می گویند که شما چه برنامه های ذهنی ای دارید. دید محور، شنود محور، لامسه محور. در واقع هر کدام از افرادی که ترجیح حسی خاصی دارند چشم های خود را به جهت مختلف حرکت می دهند. با پرسیدن سؤالات خاص به سادگی می توانید متوجه شوید که مخاطب تان به کدام کانال حسی گرایش دارد.

 

نقش زبان بدن در ارتباط های  انسان 

زبان بدن به راحتی می تواند در ارتباط ها و جلسات کاری اسرار زیادی را فاش کند. همچنین به سادگی منظور شما را به مخاطبتان بفهماند. از اینرو با آگاهی از زبان بدن خود و کنترل حرکات بدن خود  این قدرت را خواهید داشت که ارتباطات و جلسات کاری خود را به خوبی اداره کرده و به نتایج خوبی دست پیدا کنید.

……………………………………………………………………….

بیشتر بخوانیم :

……………………………………………………………………….

کدهای احساسی و زبان بدن

ذهن ناخودآگاه انسان پر از اطلاعات گذشته است. در پژوهشی که توسط دکتر نلسون انجام شد توانست با تست عضله به اطلاعات ذهن ناخودآگاه دست پیدا کند و از این اطلاعات برای مداوای بیماران خود بهره ببرد.

او موفق شد توسط کدهای احساسی و زبان بدن، بیماری‌های جسمی و روحی از جمله افسردگی، ضربه‌های روحی شدید و بسیاری از بیماری‌های دیگر را درمان کند.

Leave a Reply

یک × یک =