مقالات

تاثیر شگفت انگیز قدرت کلام‌

By ۱۳۹۷-۱۲-۰۵ بدون نظر

تاثیر شگفت انگیز قدرت کلام_ 1

تاثیر شگفت انگیز قدرت کلام‌

قدرت کلام خود را بشناسید

قدرت کلام باعث می شود فردی از زندگی ناامید شده و یا به زندگی امیدوار گردد. کلمات می توانند باعث گریاندن و یا خنداندن ‌شوند.کلام بر احساس و عواطف خود ما و دیگران تأثیر مستقیمی داشته و می تواند انسان را  به قله های رفیع موفقیت برساند یا اینکه او را به زیر بکشد.

قدرت کلام رهبران بزرگ

هیتلر با قدرتمند بودن کلام خود و ترغیب مردم کشورش باعث ایجاد جنگی شد که انسان های بسیاری را به نابودی کشاند.

همچنین مهاتما گاندی با  کلام خود مردم کشورش را بدون جنگ و خونریزی به آزادی و استقلال رساند.

 مشاورین و روانشناسان

برخی از مشاورین و روانشناسان با قدرت کلام آشنا بوده و کلام آنها آنقدر نفوذ دارد که به راحتی در دیگران تأثیر گذاشته و با قدرت کلام خود سبب می شوند مراجعانشان به این نتیجه برسند که باید تغییر کنند.

قدرت کلام می تواند باورها و اعتقادات انسان را بسازد

باورها و اعقادات انسان از بدو تولد شکل می گیرند. حتی برخی از محققین اعتقاد دارند که ذهن انسان از چهار ماهگی جنینی برنامه ریزی می شود. به طور کلی انسان تحت تأثیر قدرت کلام خود و دیگران برنامه ریزی شده و چه بسا این برنامه ریزی می تواند او را به سمت موفقیت ها پیش ببرد و یا اینکه باعث بدبختی انسان گردد.

……………………………………………………………………….

بیشتر بخوانیم :

……………………………………………………………………….

تاثیرکلمات روزانه در زندگی

کلماتی مانند خسته، بدبخت، بیچاره، نفرت و غیره همگی بار منفی خود را به انسان منتقل می کنند. برعکس، کلماتی مانند انرژی، قدرت، شور، هیجان، موفقیت، پیروزی، شادی، بار مثبت و انرژی را به مردم انتقال می دهند.

راهکارهای تغییر کلمات عادتی و منفی

در ادامه چهار راهکار مفید برای افزایش قدرت کلام ارائه شده است.

۱-با تغییر شیوه تفکر احساس و زندگی تان را تغییر دهید.

۲- بجای ترکیب کلماتی که شما را تضعیف می کنند از کلمات نیروبخش استفاده کنید.

۳- از کلمات نیروبخش و قدرت کلام خود برای کمک و راهنمایی دیگران استفاده کنید.

۴- تعدیل احساسات منفی  به هنگام ارتباطات با دیگران

توانایی و تاثیر قدرت کلام در شفا دادن یا بیمار کردن افراد

هیپنوتراپی روشی است که در آن قدرت کلام هیپنوتیزور باعث می شود فرد وارد حالت خلسه شود و ذهن سوژه آماده برنامه ریزی شود. یک درمانگر این توانایی را دارد که با قدرت کلام خود باعث بهبودی مخاطب شده و در صورتی که از کلمات و جملات نیروبخش استفاده کرده و انها را درست به کار ببرد، حقیقتا معجزه خواهد کرد.

قدرت کلام معلمین

یک معلم با کلام خود می تواند یک دانش آموز را آزرده کرده و منجر به ترک  تحصیل آن شود. همچنین با توان کلام خود می تواند به دانش آموزش القا کند که تو زرنگترین دانش آموز کلاس هستی و باعث پیشرفت تحصیلی او شود. چرا که بیشتر دانش آموزان دوران ابتدایی و راهنمایی معلم خود را به عنوان یک رهبر دیده و کلام انها را بدون چون و چرا قبول می کنند.

مراقب برچسب هایی که به کودکان می زنید باشید

اگر به یک کودک برچسب کند ذهنی زده شود او در واقعیت هم کند ذهن می شود، اگرچه کودک باهوشی باشد. چرا که او قبول می کند کند ذهن است و دست از تلاش و کوشش برداشته و در نهایت با این برچسب سرنوشت او به تباهی کشیده می شود. پس باید بپذیریم که کلام ما قدرت دارد و با قدرت کلام خود می توانیم زندگی افراد را به تباهی و نابودی بکشانیم.

Leave a Reply

دوازده − 10 =