مقالات

نقش شناخت تیپ شخصیتی از کانال های ادراکی افراد در ترمیم رابطه

By ۱۳۹۷-۱۰-۱۷ بدون نظر

نقش شناخت تیپ شخصیتی افراد در ترمیم رابطه

نقش شناخت تیپ شخصیتی از کانال های ادراکی افراد در ترمیم رابطه

 

قبل از اینکه به فکر جذب فرد از دست رفته باشیم، ابتدا باید به رابطه خود دقت کنیم. واقعیت­های زندگی را بپذیریم و در اشتباههای خود تأمل کنیم، سپس دنبال ترمیم رابطه باشیم، چرا که بعضاً بطور ناخودآگاه ما رفتارهایی را از خود بروز می­دهیم که باعث آزار شخص مقابل می­شود. علم ان ال پی باور دارد ترمیم رابطه را می توان با شناخت کانالهای ادراکی دیگران ترمیم داد. افراد دارای سیستمهای اداراکی دیداری، شنیداری و حسی هستند.

افراد دیداری

برای ترمیم رابطه با افراد دیداری همواره آنان را تایید، از ظاهر خوبشان تمجید و هر تغییری در آنها مانند تغییر رنگ مو و لباس جدید را با جزییات به آنها یادآوری کنید. این افراد تمایل زیادی به دریافت هدیه دارند و شما می­توانید به بهانه مناسبت­های مختلف برای آنها هدیه بگیرید و مقدمات ترمیم رابطه را خلق نمایید. این افراد پردازش ذهنی بالایی دارند و علاقه زیادی به درخشش و جلب توجه در جمع دارند. بسیاری از خانم­ها از این نکته گله دارند که همسرشان آنها را در جمع نمی­بیند و به آنها اهمیت نمی دهد.

 

افراد شنیداری

برای ترمیم رابطه با این با این افراد باید از اصول نوازش کلامی استفاده نمایید. آنها بسیار بر روی انتقا، تعریف و تمجید حساس هستند. حساسیت بر روی تن صدا، سرعت صحبت و میزان بلندی و کوتاهی صدا دارند. اگر در رابطه با آنها دچار تنش شدید از الفاظ تند و توهین استفاده ننمایید و انتقاد خود را در قالب پیشنهاد ابراز کنید. برای ترمیم رابطه خود به شکل فوری از انتقاد در جمع بپرهیزید و سعی کنید آنها را در جمع تشویق کنید. به خاطرات خوب گذشته و صداهای موجود در آن اشاره کنید. برای اینکار بهتر است سمت راست آنها بنشینید. افراد شنیداری کلمات احساسی را از گوش راست بهتر می پذیرند و زودتر تحت ­تأثیر قرار می­گیرند و این کار برای ترمیم رابطه نیز موثرتر است.

افراد حسی

برای ترمیم رابطه برای افراد حسی بهترین هدیه برای آنها درک متقابل و قرار گرفتن در کنار آنها است. آنها به افرادی که به ­عنوان حامی هستند نیاز دارند پس می­توانید در روزهای سخت در کنار آنها باشید و آنها را در آغوش بگیرید. بهترین هدیه برای آنها فشردن دست آنها به گرمی و در آغوش گرفته شدن است.

بنابراین از نگاه علم ان ال پی، برای ترمیم رابطه یا بازگرداندن عشق از دست رفته ابتدا باید سیستمهای ادراکی افراد را شناسایی تا بتوانیم با مخاطب خود پل ارتباطی ایجاد نماییم.

Leave a Reply

پنج × 2 =