پروپوزال

پروپوزال خسرو محمدی تک آبی

By ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ بدون نظر

به نام خدا

 

خسرو محمدی تک آبی

دانشجوی مستری ان ال پی

استاد مربوطه : پرفسور عمرائی

موضوع :خلاصه ای از متد سیلوا

مقدمه

همه ما به دنبال سعادت خود هستیم و این سعادت را نه تنها برای خود که برای تمام انسانها خواهان هستیم. ذهن هم در کنار ما در هر لحظه افکاری را تولید می کند اگر این افکار با باورهای ما سازگار نباشد ما را از خوشبختی و سعادت دور می‌کند چه خوب است که خودمان خوراکهای مناسب برای ذهنمان مهیا کنیم و با کمک متدسیلوا تا حدی ذهن خود را تحت کنترل درآوریم و این امر محقق نمی‌شود مگر با تمرین و ممارست در متن پیش روی سعی کرده‌ام خلاصه ای از متد سیلوا را بیان کنم.

متدسیلوا                                       

متدسیلوا در نگاه نخست چنان ساده می‌نماید که آدمی در کارساز بودنش به شک می‌افتد. اما دستاوردهای شگفت‌انگیز و سودمندی‌های بیشمار آن حتی بدگمان‌ترین کسان را نیز قانع می‌سازد. با به کارگیری شیوه‌های ساده‌ی متدسیلوا و دستیابی سریع به نتایج دلخواه در شگفت خواهید شد که چرا همه این شیوه‌ها را به کار نمی‌برند. امروز روز آغاز کمک گرفتن از متد سیلوا برای رسیدن به خوشبختی و همراه کردن زندگی خود و دلندانتان با تندرستی و شادمانی است.

متدسیلوا شیوه‌ای است آزموده و کارساز برای بهره‌برداری از نیروی ذهن با به کارگیری این روش نه تنها بر تندرستی خویش فرمان روا خواهید شد، بلکه خواهید توانست به دیگران حتی از فاصله‌ای دور و بدون آگاهی ایشانبه یاری برسانید.

چگونگی تأثیر احساسات و هیجانات در تندرستی بیمار شدن کاری بس آسان است. در واقع ما از همان آغاز کودکی وقتی کسانی را می‌بینیم که جلوی چشم ما بیمار می‌شوند یا وقتی پدر و مادرمان پیوسته به ما گوشزد می‌کنند. «اگر آب بازی یا خاک بازی کنی مریض خواهی شد» یاد می‌گیریم که چگونه بیمار شویم مغز ما بر پایه ی دیده‌ها و شنیده‌های ما برنامه‌ریزی می‌شود.

هیچ کس مقصر برنامه‌ریزی‌های منفی ذهن خود نیست زیرا این برنامه‌ها در دوران کودکی او کار گذاشته و به الگویی ثابت تبدیل شده‌اند.

کسی که دوره‌ی آموزش عملی متد سیلوا را گذرانیده است. روی یک صندلی راحت می‌نشیند. پلک چشمانش را می‌بندد و نفسی عمیق می‌کشد. او در نخستین بازدم سه بار عدد ۳ در بازدم دوم سه بار عدد ۲ و در بازدم سوم سه بار عدد ۱ را مجسم می‌کند. سپس در حالی که می­کوشد چشم اندازی زیبا و دلپذیر را تجسم کند. از ده تا یک وارونه میشمارد. در گام بعدی او بدن خود را مجسم می کند و در خیالش مرهمی روی عضو دردمند می‌مالد. پس از آن عضو دردمند را سالم و بی نقص می‌بیند و سرانجام بدون آن که دیگر دردی در بدنش احساس کند پلک چشماش را می‌گشاید. او با این کار در واقع قصد دارد در لایه‌های درونی ذهنش نفوذ کند و بر آن کنترل بیشتری اعمال نماید.

این همان مهارتی است که متدسیلوا نام دارد. با فراگیری این مهارت شما خواهید توانست ذهنتان را کنترل و در بدنتان تأثیر بگذارید.

این متد به شما کمک خواهد کرد برنامه‌های زاینده ی حال روانی یا جسمانی بد و ناپسند را از بین ببرید و با برنامه‌ریزی دوباره، حال روانی و جسمانی خود را خوب و پسندیده کنید. شما با یادگیری این متد خواهید توانست به خودتان و دیگران در رهایی از بیماری‌ها و بازیابی تندرستی کمک‌های شایانی بکنید.

امروز دانش پزشکی اصول زیر را پذیرفته است.

 • هر کس توانایی کنترل ذهن خود را بیش از آنچه در گذشته تصور می‌شد داراست.
 • درمان هم شامل روان است و هم شامل بدن
 • احساسات و هیجانات منفی آثار روانی و جسمانی منفی به دنبال دارند.
 • احساسات هیجانات مثبت آثار روانی و جسمانی مثبت به دنبال دارند.
 • ذهن راه‌های ارتباطی گوناگونی با جسم دارد و می‌تواند از این راه‌ها درروند درمان تأثیر بگذارد.

متد سیلوا و روش‌های گام به گام آن

آلفا سطحی از امواج مغز است که فرکانس آن نصف فرکانس امواج مغز در بیداری است. می‌دانیم که فرکانس امواج مغز هنگام بیداری چهارده تا بیست و یک دور در ثانیه است که آن را امواج بتا می­گویند  هنگامی که در بسترمان دراز می‌کشیم و می‌خواهیم بخوابیم فرکانس امواج مغز کاهش می‌یابد. وقتی به خوابی سبک می‌رویم فرکانس امواج مغز به هفت تا چهارده دور در ثانیه می‌رسد که به سطح آلفا معروف است. با عمیق‌تر شدن خواب به هفت تا چهار دور در ثانیه می‌رسد که به آن تتا می‌گویند و کمتر از چهار دور در ثانیه که به آن دلتا می‌گویند.

هر گاه امواج آلفا از مغز ما منتشر شود احساس آسایش سرتاپای ما را فرا می‌گیرد. به کمک متدسیلوا خواهیم توانست هر گاه بخواهیم در این سطح قرار بگیریم.

پژوهش‌هایی که پیرامون امواج مغز انجام گرفته گویای آن است که در سطح آلفا رویدادهای خوشایندی در بدن ما رخ می‌دهد. اندامها و ارگانهای آسیب دیده بدن به نوسازی و بازسازی خود می‌پردازند و فشارخون به طبیعی ترین حالت خود می‌رسد. در این سطح حتی برخی کنشهای خودکار بدن مانند تشرح هورمونها و .. را به فرمان خود در آوریم. فراتر از همه در سطح آلفا می‌توانیم از افکار بکر و جرقه‌های الهام‌بخش که بسیار کم رخ می‌نمایانند برای حل مسائل زندگی خود بیشترین بهره را ببریم.

یادمان باشد که سطح آلفا همان سطح درونی ذهن آگاه ماست که در برابر سطح بیرونی ذهن آگاه ما یا همان سطح بتا قرار دارد. این سطح درونی پیش از به دنیا آمدن متدسیلوا از آن ذهن نیمه آگاه ما بود و به آن دسترسی نداشتیم. اما اکنون به کمک متد سیلوا می‌توانیم با نفوذ به لایه‌های درونی ذهن آگاهمان قلمروی فرمانروایی خود را بر دنیای درونمان گسترش دهیم. خودت را هرگونه به تصور درآوری، آن گونه می‌شوی ما در سطح آلفا می‌توانیم به کمک قوه‌ی تخلیمان بر تندرستی‌مان بیفزایم. مهارتمایمان را گسترش دهیم. موانع را از پیش رو برداریم و به هدفهایمان دست یابیم.

بارها دیده شده که برخی هنگام تفکر درباره‌ی پرسشی رو به آسمان نگاه می‌کنند. گویی پاسخ پرسش بر سقف آسمان نگاشته شده است. به تازگی دریافته‌ایم که این گونه رو به بالا  نگریستن به برانگیخته شدن مغز برای تولید هر چه بیشتر امواج آلفا می‌انجامد به گفته‌ی بهتر هنگام نگاه کردن به آسمان چون محرکهای بینایی از میدان دید خارج می‌شوند. فعالیت نیمکره‌ی راست مغز افزایش می‌یابد. ما  کشف کرده‌ایم که زاویه‌ی نگاه برای فعال کردن امواج آلفا بیست (۲۰) درجه بالای افق بینایی (بالای دو چشم و پایین دو ابرو) است. این منطقه پرده‌ی نمایش ذهنی نامیده می‌شود.ما همچنین دریافته‌ایم که با بر هم زدن تمرکز چشم و خیره شدن به جایی نامشخص نیز می‌توان وارد سطح آلفا شد.

بعدها از پرده‌ی نمایش ذهنی در سطح آلفا برای تندرستی هر چه بیشتر بهره‌های فراوانی خواهیم جست.

ما می‌توانیم به کمک تصویرسازی ذهنی و گفتارهای مثبت و سازنده انرژی شفابخش بدن را آزاد کنیم. از آنجا که آرامش وآسایش پیش نیاز همه‌ی تمرینات متد سیلوا است. پیش از همه به آموزش چگونگی آرام‌سازی می‌پردازیم.

 • روی یک مبل راحت و آسوده بنشینید و پلک چشمانتان را ببندید.
 • چند نفس عمیق بکشید و هنگام بازدم ماهیچه‌های بدنتان را شل و رها کنید.
 • از صد تا یک وارانه بشمارید.
 • خودتان را در جایی آرام و دل انگیز مانند دریا، جنگل و .. مجسم کنید.
 • در دل بگویید «من همیشه از تن و روانی سالم برخوردارم»
 • از یک تا پنج بشمارید. پیش از شمارش به خود یادآوری کنید وقتی در شماره‌ی پنج پلک چشمانتان را بگشایید هشیار و بیدار و شاداب و سرحال خواهید بود. در شماره‌ی سه این یادآوری را تکرار کنید. در شماره‌ی پنج پلک چشمانتانرا بگشاید و در دل بگویید. «من هشیار و بیدار و شاداب و سرحال هستم» گام‌های ۱ تا ۶ را یک بار دیگر بخوانید. سپس کتاب را کنار بگذارید و تمرین را انجام دهید.

کاری که اکنون انجام دادیم. در حقیقت گونه‌ای برنامه‌ریزی ذهنی بود. هرچه بیشتر تمرین کنید توانایی شما در برنامه‌ریزی ذهنی بیشتر خواهد شد و در پی آن بسیار سریع‌تر و عمیق‌تر از پیش آرامش خواهید یافت. تصاویر ذهنی شما ملموس تر  واقعی‌تر وباور و انتظارتان چنان نیرومند خواهد شد که شما را به دستاوردهایی بزرگ خواهند رساند.

ذهن ما سرچشمه‌ی شهود، نبوغ، خلاقیت و انرژی‌های معنوی و روحی که زندگی ما را پر بارتر می‌سازد. سطح آلفا و پرده‌ی ذهنی راه دسترسی ما به رگهای معدن طلای ذهن ناخودآگاه ماست.

متد سیلوا چیست و چه کاربردی دارد؟

متد سیلوا روشی است برای بیشترین بهره‌برداری از ذهن و روان

شاه کلید متد سیلوا آرامش است. آرامشی پویا ما نه تنها به گونه‌ای پویا به آرام‌سازی می‌پردازیم. بلکه از آن بهره‌برداری هم می‌کنیم. هرگاه که به کمک نیروی ذهن در حالتی آرام و آسوده قرار می‌گیریم و در این حالت به تصویرسازی ذهنی مثبت می‌پردازیم. در واقع بخش آفریننده‌ی مغز با همان نیم کره‌ی راست را به کار می‌اندازیم که اغلب در تفکرات ما نقشی کمرنگ ایفا می‌کند.

اگر بخواهید به کمک این کتاب همان دستاوردهای شرکت در دوره‌ی آموزشی متد سیلوا را داشته باشید. باید برای انجام تمرینات گام به گام آن وقت بگذارید از شما خواسته خواهد شد هر روز صبح پس از بیماری از خواب چند دقیقه تمرین کنید. صبح ها به دلیل این که شب پیش از آن خوابی آرام و آسوده خواهید داشت. بهترین زمان برای تمرین است. مغز هرچه را به تصور درآورد آن را می‌آفریند. اگر در سطح امواج آلفا قرار داشته باشد. درسطح آلفا ذهن ما بیشترین کارایی را نشان می‌دهد. زیرا در این سطح نیم‌کره‌ی راست مغز که بر احساسات و هیجانات ما فرمان می‌راند، فرمانراویی می‌کند.

امواج آلفا کلیدی است که دروازه‌ی دنیای درون را به روی ما می‌گشاید. با ورود به سطح آلفا از قلمروی دنیای بیرون خارج می‌شویم و در دنیای سازنده و آفریننده و سرشار از نیروهای شفابخش گام می‌گذاریم.

هدف متد سیلوا : پرورش ذهن انسان در سطح امواج کم فرکانس مغز (آلفا)  برای دست‌یابی به برخی دستاوردهای سودمند است. با مهار نیروی ذهن، ارمغان تندرستی، آفرینندگی و مشکل‌گشایی نصیب ما خواهد شد.

خواستن، باور داشتن و انتظار داشتن، سه بازوی ایمان به شمار می‌روند و نیروی ایمان همان حلقه‌ای است که ذهن و مغز را به هم می‌پیوندد و برنامه‌ریزی‌های ما را به مرحله‌ی عمل درمی‌آورد.

برای اینکه در آرام سازی تن و روانتان کارکشته شوید و چنین مهارتی به دست  آورید باید تمرین کنید آرام سازی گام آغازین متد سیلوا به شمار می­رود اگر آماده­اید می­توانید گام­های زیر را به ترتیب بردارید.

۱- پس از بیداری از خواب صبح به دستشویی بروید و سپس به بسترتان بازگردید. ساعتتان را تنظیم کنید پس از پانزده دقیقه زنگ بزند.

۲- پلک چشمانتان را ببندید و زاویه­ی نگاهتان را به آرامی رو به بالا به سوی ابروهایتان (پرده نمایش ذهنی) تغییر دهید.

۳- از صد تا یک آرام و شمرده وارونه بشمارید. شمارش باید بدون سر و صدا و در دلتان انجام ب گیرد. بین شماره­ها یک ثانیه درنگ کنید.

۴- هنگامی که به شماره­ی یک رسیدید، خودتان را سالم و تندرست و سرزنده و شاداب تصور کنید.

۵- چندبار در دل بگویید: «من همیشه از تن و روانی سالم برخوردارم».

۶- در دل بگویید: «می­خواهم از یک تا پنج بشمارم و در شماره­ی پنج پلک چشمانم را باز کنم. وقتی در شماره پنج پلک چشمانم را باز کنم سالم و تندرست، سرزنده و شاداب خواهم بود و حالم بسیار بهتر از پیش خواهد شد«.

۷- شروع به شمارش کنید، وقتی به شماره­ی سه رسیدبد تکرار کنید. «وقتی در شماره پنج پلک چشمانم را باز کنم سالم و تندرست، سرزنده و شاداب خواهم بود و حالم بسیار بهتر از پیش خواهد شد«.

۸- شمارش را تا چهار و پنج ادامه دهید. در شماره­ی پنج پلک چشمانتان را باز کنید و در دل بگویید «من هشیار و بیدار هستم، سالم و تندرست، سرزنده و شادابم و حالم بسیار بهتر از پیش است».

صبح روز بعد می­توانید تنها با برداشتن سه گام زیر به تمرین بپردازید:

۱- از صد تا یک وارونه بشمارید.

۲- خودتان را در خیالتان فردی تندرست و سالم تصور و بر آن تأکید کنید.

۳- از یک تا پنج بشمارید و بر هشیاری و تندرستی خود تأکید کنید.

چهل روزی که طی آن زندگی شما دگرگون خواهد شد، شما اکنون از برنامه­ی تمرینی خود آگاه شدید.

در روزهای آینده با چشمان بسته و رو به بالا.

۱- ده روز از صد تا یک وارونه بشمارید.

۲- ده روز از ۵۰ تا یک وارونه بشمارید.

۳- ده روز از ۲۵ تا یک وارونه بشمارید.

۴- ده روز از ده تا یک وارونه بشمارید.

پس از آن تنها با شمارش وارونه از پنج تا یک به سطح امواج آلفای مغز خواهید رسید. (چگونگی این کار در آینده آموزش داده خواهد شد) بهتر است همراه با انجام تمرینات به خواندن کتاب ادامه دهید.

همچنین می­توانیم با تغییر دادن تصاویر ذهنی:

بیماری­هایمان را درمان کنیم.

به دیگران در این زمینه یاری برسانیم.

با آگاهی از طرز کار ذهن هنگام گره گشودن از مسائل در دیگر بخشهای زندگی نیز از ذهنمان کمک بگیریم.

با افزایش خواست، باور و انتظار، انرژی­های شفابخش بدنتان را آزاد کنید.

پس از پایان چهل روز کافیست پلک چشمانتان را ببندید کره­ی چشم­ها را به سوی پرده­ی نمایش ذهنی بچرخانید و از پنج تا یک وارونه بشمارید تا برای داشتن نیرو و توان بیشتر شادمانی افزون­تر، تندرستی و خوش­بینی فراوان­تر و روزی پربار و پرثمر برنامه­ریزی کنید.

از آنجه که سه گام دیگر به بخش سوم تمرین صبحگاهی شما افزوده شده بگذارید این گامها را با نامیدن آنها به الف-ب و ج بررسی کنیم.

۳- الف) در دل بپرسید: چرا چنین اختلال جسمانی در من پدیدار شده است؟ سپس بگذارید ذهنتان در این باره اندیشه کند.

۳-ب) همین که خودتان را در حال تفکر درباره­ی شخص معین یافتید، او را در خیالتان مجسم کنید.

۳-ج) تصور کنید همدیگر را در آغوش می­گیرید و می­بخشید. یا این که با هم دست می­دهید. به هم لبخند می­زنید و سرتان را به نشانه­ی رضایت تکان می­دهید. تلاش کنید در این باره حس خوبی داشته باشید و با این کار رابطه شما با او بهتر می­شود.

شل و رها کردن ماهیچه­ها برای عمیق سازی سطح امواج آلفا

برای این که هرچه زودتر به سطح آلفا برسید بهتر است تمرینات آرام سازی شما گسترده­تر و سازمان یافته­تر از گذشته انجام گیرد. در این راستا می­خواهیم چند تمرین دیگر را که روند آرام­سازی را بهتر و آسانتر می­کند به شما آموزش دهیم.

از این پس پیش از آن که شروع به شمارش وارونه کنید به تمرین «تن آرامی پیشرونده» بپردازید.

اکنون در همان حال که کتاب را می­خوانید تمرین تن آرامی پیشرونده را با چشمانی باز انجام دهید. در روزهای آینده می­توانید این تمرین را بدون نیاز به خواندن کتاب به انجام برسانید.

تمرین تن آرامی پیشرونده این گونه است:

آگاهی تان را بر فرق سرتان متمرکز و آن را احساس کنید. بدانید که آن در آنجاست. احساس کردن فرق سر می­تواند به شکل مورمورشدن یا احساس گرما باشد و این به سبب گردش خون بیشتر در آن ناحیه است. اگر ماهیچه­های فرق سرتان را شل و رها سازید، گردش خون در آنجا بیشتر از این هم خواهد شد. پس فرق سرتان را شل و رها سازید. پس از آن نوبت پیشانی­تان است. از ماهیچه­های پیشانی­تان آگاه شوید و آنها را شل و رها سازید. چشمانتان را نیز شل و رها سازی و حدقه­ی مرطوب آن را احساس کنید.

دهان و فک تان را شل و رها سازید و زبانتان را در درون دهانتان در وضعیتی راحت قرار دهید.

گردنتان را شل و رها کنید همین طور شنانه­ها، بازوها و دستانتان را.

از قفسه­ی سینه و شکمتان آگاه شوید و ماهیچه­های آنها را شل و رها سازید.

همچنین بخش­های بالایی و پایینی پشتتان را شل و رها سازید.

به آگاه شدن از دیگر اندامهای بدن و احساس آنها ادامه دهید و تک تک ماهیچه­های آنها را شل و رها سازید ماهیچه­های باسن، رانها، زانوها، ساق و مچ پاها، پنجه­ی پاها، پاشنه  و کف پاها و سرانجام انگشتان پاها

 

چکیده­ی تمرین تن آرامی پیشرونده

۲-الف) از وضعیت ماهیچه­های اندامهای بدنتان آگاه شوید. این کار را از فرق سرتان آغاز کنید. آرام آرام به سوی انگشتان پاها پیش بروید و آنها را شل و رها سازید.

یک سفر خیالی پربار

روی صندلی راحت بنشینید پلک چشمانتان را ببندید کره­ی چشم­ها را به آرامی به سوی پرده نمایش ذهنی بچرخانید و جمله­ی همیشگی خود را تکرار کنید «من همیشه از تن و روانی سالم برخوردارم». سپس می­توانید تصویر شاداب و تندرستتان را در ذهنتان ایجاد کنید.

همچنین می­توانید به سفری خیالی بروید.

می­توانید در خیالتان به درون بدنتان سفر کنید و از این سفر تندرستی را با خود به ارمغان بیاورید.

اگر طی سفری خیالی به درون بدنتان کار اندامهایی چون قلب، مغز، معده را تحسین و تأیید کنید. با این کار انرژی­های مثبت نیرومندی را به سوی آنها گسیل خواهید کرد. آنها نیز در برابر از شما قدردانی خواهند کرد و با نشان دادن کارایی بهتر، پاسخ مهربانی­های شما را خواهند داد.

آموزش سفر خیالی به درون بدن

۱- روی صندلی بنشینید، پلک چشمانتان را ببندید و مردمک چشم­ها را به آرامی به سوی پرده نمایش ذهنی بچرخانید. شروع به شمارش معکوس کنید.

۲- به شماره­ی یک که رسیدید، دستگاه پخش را روشن کنید یا از کسی بخواهید مطالب آموزشی را برای شما بخواند.

۳- پس از پایان سفر خیالی به روال همیشگی با شمارش از یک تا پنج چشمانتان را باز کنید.

ماهیچه­های بدنتان را شل و رها سازید و چند نفس عمیق بکشید. هنگام بازدم، آرامش بیشتری در بدنتان احساس کنید آگاهی­تان را بر فرق سرتان متمرکز و خیال کنید موهایتان در حال نفوذ به درون فرق سرتان هستند آگاهی­تان را به کمک رشته­ای از موهایتان به درون بدنتان سوق دهید. در آنجا با انبوهی از ریشه­های مو رو به رو خواهید شد. از موهایتان برای اینکه همچون تاجی بر سر شما شکوه و زیبایی بخشیده­اند سپاسگزاری کنید. از فرق سرتان نیز برای حمایتی که از موهایتان می­کند سپاسگزار باشید. تصور کنید فرق سرتان از همه سلولهای پوست سر، به پاس خدماتی که برای بدن انجام می­دهند سپاسگزاری می­کند.

کمی پایین­تر بروید و آگاهی­تان را بر جمجمه­ی سرتان متمرکز کنید و ….. از جریان خون به طور موقت خارج و وارد ریه­هایتان شوید از ریه­هایتان برای اکسیژن رسانی به خون و دیگر اندامهای بدن سپاسگزاری کنید. همچنین از نقشی که ریه­ها در تبدیل دی اکسید کربن به اکسیژن دارند سپاسگزار باشید. دوباره وارد جریان خون شوید و به سوی قلب بروید از قلبتان برای پمپاژ شبانه روزی خون به اندامهای بدن کمال سپاسگزاری را داشته باشید… به روال همیشگی شمارش از یک تا پنج با احساس هوشیاری و بیداری پلک چشمانتان را بگشایید.

پس خلاصه مطالب تا اینجا:

۱- در بستر دراز بکشید.

۲- پلک چشمانتان را ببندید و کره­ی چشم­ها را به آرامی به سوی پرده­ی نمایش ذهنی بچرخانید و همان جا ثابت نگه دارید.

۲-الف) تمرین تن آرامی پیشرونده را انجام دهید.

از فرق سرتان شروع کنید و ماهیچه­هایبدنتان را تا نوک انگشتان پاهایتان شل و رها سازید. انجام این تمرین اختیاری است.

۳- شروع به شمارش معکوس کنید.

۳-الف) درباره­ی ریشه­ی ناراحتی­تان فکر کنید.

۳-ب) کسی را که با او مشکل دارید مجسم کنید.

۳-ج) او را ببخشید و از او بخواهید شما را ببخشد.

۴- خودتان را شاداب و تندرست تصور کنید.

۵- در دل بگویید من همیشه از تن و روانی سالم برخوردارم.

۶- با شمارش از یک تا پنج پلک چشمانتان را باز کنید.

شفا دادن دیگران

پس از چهل روز تمرین صبحگاهی، شما باید بتوانید به راحتی در سطح امواج آلفای مغز قرار بگیرید و فرکانس مرکزی ده دور در ثانیه (فرکانس مرکزی آلفا) را تحت کنترل خود درآورید. به این ترتیب آن بخش از ذهن شما که در گذشته نیمه آگاه بود در دست شما قرار خواهد گرفت.

در نتیجه می­توانید ذهن نیمه آگاهتان را آگاهانه به کار بگیرید.

آموزش­هایی که در بخشهای قبل داده شد، در راستای بیدارسازی نیروی باطنی و فراحس بوده زیرا در فرکانس مرکزی ۱۰ دور در ثانیه، به کار افتادن نیم کره­ی راست مغز دروازه­ی کشف و شهود و آفرینندگی را به روی شما می­گشاید.

آنچه می­خواهیم یاد بگیریم توانایی شفادهندگی به لطف پروردگار است.

دو شیوه­ی شفابخش وجود دارد که شما می­توانید هم زمان با ادامه­ی تمرین برای کمک به دیگران از آنها استفاده کنید. در هر دو شیوه­ برای بازدهی بهتر نیاز است از توانایی قرارگرفتن در سطح آلفا برخوردار باشید. هرچند شما در نیمه­ی راه­آموزش هستید می­توانید به لایه­های درونی ذهنتان نفوذ کنید تا انرژی شفابخش ذهنتان را به انرژی بیمار بیفزایید و به درمان او کمک کنید.

 تمرین بی حس کردن دست

با برداشتن گامهای زیر به تمرین بی حس کردن دست بپردازید.

۱- روی یک صندلی دارای پشتی صاف بنشینید.

پلک چشمانتان را ببندید و کره­ی چشمها را به آرامی به بالا بچرخانید و همان جا ثابت نگه دارید. وارونه بشمارید تا به سطح آلفا برسید.

۲- آرامشتان را با شمارش وارونه بیشتر عمیق­تر کنید بهتر است شمارش وارونه را از صد شروع کنید.

۳- اگر راست دست هستید دست چپتان را از کنار صندلی تا مچ درون یک سطل خیالی پر از آب سرد و تکه­های یخ فرو کنید و بکوشید تکه­های یخ را میان انگشتان دستتان احساس کنید. می­توانید هر خاطره­ای را که در این باره دارید به یاد آورید.

۴- بگذارید دستتان رفته رفته سردتر و بی حس تر شود.

۵- دستتان را از سطل بیرون بیاورید و با دست دیگرتان آن را بیشگون بگیرید تا ببینید چقدر بی حس شده است.

۶- دستتان را سه بار از مچ به پایین مالش دهید تا به حالت طبیعی بازگردد. هم زمان در دل بگویید دست من به حالت طبیعی باز می­گردد.

۷- به ذهنتان بسپارید در آینده تنها با یاداوری گامهای بالا خواهید توانست دستتان را بی حس کنید و بی حسی را به دست دیگرتان یا هر اندام دردناک دیگر با گذاشتن دست بی حس شده روی آن انتقال دهید.

۸- با شمارش از یک تا پنج در حالی که احساسی عالی دارید از سطح آلفا بیرون آیید.

روند کلی کمک گرفتن از سطح آلفا برای حل مسائل گوناگون

۱- به سطح آلفا بروید.

۲- مشکلتان را مشخص کنید.

۳- راه حل مشکلتان را مشخص و بر ان تأکید کنید.

۴- خیال کنید مشکلتان حل شده است.

۵- از آلفا بیرون آیید.

نیم کره­ی راست مشکل گشا

ما هر درخواستی از نیم کره­ی راست مغز داشته باشیم به آن پاسخ می­دهد. زیرا نیم کره­ی راست مغز عضوی مشکل گشاست. نیم کره­ی راست مغز هرچه را بخواهید می­آفریند و شما به کمک آن می­توانید گره از مشکل بگشایید.

موسیقی، هنر، خنده، مشق و تصویرسازی ذهنی همگی شفابخش هستند، زیرا همه­ی آنها با نیم کره­ی راست مغز سر و کار دارند.

متد سیلوا تنها یکی از راه­های بهره­برداری از نیروی شفابخش نیم کره­ی راست مغز است و به کمک تصویرسازی ذهنی به خوبی از پس این کار برمی­آیند.

اما شما حتی بدون کمک گرفتن از متد سیلوا نیز می­توانید از نیروی شفابخش ذهن خود بهره­مند شوید. اگر هر یک از روشهای گام به گام متد سیلوا را درست انجام ندهید، باز ممکن است دستاوردهایی داشته باشید. زیرا هسته­ی اصلی متد سیلوا، سطح آلفا و خواستن و باور داشتن و انتظار داشتن شفاست.

 

منابع:

دستان شفابخش: نوشته خوزه سیلوا

کنترل ذهن: نوشته خوزه سیلوا

مدیریت روشن بین: نوشته خوزه سیلوا

                                                                                                                                                                                               دوستدارشما:خسرو 

                                                                                                                                                                                                        تابستان۹۶

Leave a Reply

یازده + بیست =