مقالات

لاغری افراد مختلف بدون عوارض خاص با علم ان.ال.پی

By ۱۳۹۷-۱۲-۰۵ بدون نظر

لاغری افراد مختلف بدون عوارض خاص با علم ان.ال.پی

لاغری افراد مختلف بدون عوارض خاص با علم ان.ال.پی

 

لاغری در عصر حاضر به دلیل کمبود وقت و استرس های روزمره، بیشتر انسان ها از مسئله چاقی رنج می برند. بر همین اساس نحوه لاغر شدن یکی دغدغه های آن است. این افراد برای رسیدن به لاغری خود به سمت رژیم های طاغت فرسا پیش می روند و مشخص نیست بعد از گرفتن رژیم های سخت و سنگین آیا موفق می شوند؟ لاغری با ان.ال.پی می تواند راه حل مناسبی برای لاغری افراد چاق باشد.

اولویت برنامه ریزی ذهنی بر برنامه های رژیم غذایی در ان ال پی برای لاغر شدن

برخی از افراد اگر خیلی مصمم باشند شاید چند کیلویی از وزن خود را کم کنند و لاغر شوند ولی بعد از رها کردن رژیم به وزن اولیه خود برمی گردند. برای لاغری ان ال پی به ما می آموزد، بهترین راه این است که از ذهن شروع کنیم نه از جسم. رژیم های لاغری به جسم فشار می آورند و در آخر هم بی نتیجه می مانند، اما ان.ال.پی با ذهن سروکار دارد و برای لاغری انسان ها با برنامه ریزی ذهن کار دارد.

اگر شما هم در گروه افراد چاق هستید و از چاقی خود رنج می برید به این دلیل است که ذهن شما برای چاق بودن برنامه ریزی شده است و برای اینکه لاغر شوید و به تناسب اندام دلخواه خود برسید باید ذهن خود را دوباره برنامه ریزی کنید. برای انجام هر کاری باید باور داشته باشید که می توانید آن کار را انجام دهید. پس گام اول این است که باور کنید که می توانید لاغر شوید و به وزن دلخواه خود برسید.

آیا رژیم های غذایی برای لاغری موقتی و دارای عواض نامطلوب هستند؟

حرکت در مسیر لاغری با طرز تفکرتان در مورد خودتان آغاز می شود. گاهی اوقات افرادی که چاق هستند و نمی خواهند غذا بخورند به خوردن تنقلات و چیپس و پفک روی می آورند. این یک برنامه ریزی غلط است که این افراد را به سمت چاقی و انباشته شدن توده های چربی پیش می برد. پس اگر رژیم های سنگین غذایی بگیرید و همچنان در برنامه ذهنی قبلی بمانید و نگرش خود را نسبت به خوراک خود تغییر ندهید شاید کمی لاغر شوید ولی با وجود برنامه و نگرش قبلی دوباره به همان وزن قبلی برمی گردید.

همچنین محدودیت شدید غذایی برای بدن مناسب نیست. بدن برای سوخت و ساز به مواد مغذی نیاز دارد و اگر شما رژیم سنگینی می گیرید بدنتان را از مواد مغذی محروم می کنید. اگر رژیم سنگین بگیرید و به سرعت لاغر شوید بیشترین وزنی که از دست می‌دهید عضله و استخوان و آب است و توده های چربی همچنان در بدن شما باقی می مانند.

……………………………………………………………………….

بیشتر بخوانیم :

……………………………………………………………………….

زندگی ماشینی – صنعتی و افزایش پدیده چاقی در جوامع مختلف به جای لاغری

چرا پدیده چاقی جای لاغری را روز به روز بیشتر می گیرد؟. یکی از این دلایل زندگی پرمشغله مردم است. مردم دائما در تکاپو تلاش هستند و فشار و استرس مردم افزایش یافته است. همان طور که خودمان در زندگی پرتنش خود دائما به جنگ و گریز فکر می کنیم بدنمان هم به همین شیوه زندگی عادت می کند. یعنی همیشه در جنگ وگریز است.

اگر دائما به جنگ و گریز فکر کنید بدن شما هم گوارش و سوخت و ساز را رها می کند و شروع به ترشح هورمون کورتیزول می کند. وقتی که دوباره آرامش خود را به دست می آورید این هورمون به شما می گوید که گرسنه هستید. ترشح کورتیزول یعنی خوردن غذای بیشتر و انباشتن چربی بیشتر در بدن و دور شدن از لاغری. دلیل دیگری که مردم را به از لاغری دور می کند، صنعتی شدن زندگی آنهاست.

وجود اتومبیل ها و ماشین های صنعتی باعث می شود که مردم تحرک کمتری داشته باشند. اگر مردم تحرک کمتری داشته باشند به معنی این است که در حال ذخیره انرژی در بدن هستند. این انرژی ها به صورت توده های چربی در اطراف بدن انباشته می شوندکه در چاق شدن آنها مؤثر است. در زندگی صنعتی امروز مردم وقت کافی برای غذا خوردن ندارند.

خوردن با عجله باعث می شود که حجم زیادی از غذاهای ناسالم وارد بدن شوند و تبدیل به چربی شده و در اطراف بدن انباشته شوند. این سبک غذا خوردن باعث می شود که مردم بیشتری روز به روز از لاغری دور شوند. انباشته شدن چربی در بدن باعث رسوب آنها در رگهای بدن به خصوص رگهای قلبی شوند.

Leave a Reply

چهار × 4 =