مقالات

چهار قدم طلایی برای دستیابی به موفقیت

By ۱۳۹۷-۰۷-۳۰ بدون نظر

دستیابی به موفقیت

چهار قدم طلایی برای دستیابی به موفقیت

 

همیشه بسیاری از افراد موفق را سرلوحه زندگی خود قرار می دهیم. اما هیچ اطلاعی از نحوه دستیابی به موفقیت این افراد نداریم. اگر به موفقیت نرسیم و دچار شکست شویم، قطعا خود را بدشانس و افراد موفق را خوش شانس می دانی. اما ریچارد سنت جان یکی از نظریه پردازن حوزه موفقیت معتقد است که به دست آوردن موفقیت هیچ ارتباطی به هوش و خوش شانسی ندارد. بلکه این تلاش و پشتکار است که افراد را به سمت اهدافشان هدایت می کند.

سنت جان طی یک دهه تلاش کرد تا با بررسی زندگی افراد موفق، دلایل و رازهای دستیابی به موفقیت را پیدا کند. آنچه در این مطب می خوانید، خلاصه ای از کتاب اوست.

 

اشتیاق و انگیزه برای رسیدن به موفقیت

اولین عاملی که ما را به سمت هدف و دستیابی به موفقیت ترغیب می کند، انگیزه و اشتیاق است. «فریمن توماس»، طراح اتومبیل شرکت دایملر کرایسلر به عنوان یکی از افراد موفق است که دلیل موفقیت خود را انگیزه می داند. او معتقد است انگیزه دستیابی به موفقیت می تواند همچون موتور محرکه عمل کند که فرد را به سمت کاری که به آن عشق می ورزد، حرکت دهد. انگیزه یک باد است و تندی یا کندی آن به میزان اشتیاق فرد برای به دست آوردن موفقیت بستگی دارد.

 

برای به دست آوردن موفقیت کار باید مثل تفریح باشد

دومین عامل دستیابی به موفقیت میل و علاقه به کار است. اگر در زمان کار کردن احساس بدی داشته باشید، به هیچ عنوان به موفقیت دست پیدا نمی کنید. زیرا پس از مدتی خسته می شوید. اما زمانی که از کار کردن لذت می برید، راه دستیابی به موفقیت باز می شود. در این مورد یک مثال بارز وجود دارد:«روپرت مورداک»، مدیرعامل سرشناس چندین شرکت بزرگ است که میگوید باید کار را نوعی تفریح بدانیم در این صورت از کار کردن خسته نمی شویم و از آن لذت میبریم.

دستیابی به موفقیت

 

تمرین مدام برای دستیابی به موفقیت

یکی دیگر از رازهای دستیابی به موفقیت تمرین مداوم است. همه افراد زمانی که وارد یک رشته می شوند، در آن تخصصی ندارند. ممکن است اشتباه کنند و یا شکست بخورند. اما اگر تمرین داشته باشند، پس از مدتی به آن تسلط پیدا می کنند. البته داشتن علاقه و استعداد ذاتی هم یکی از شروط لازم است. اگر شما به یک کار علاقه داشته باشید، می توانید با تمرین به آن مسلط شوید.

«الکس گاردا»، مدیرعامل یکی از شرکت های بازی های رایانه ای است که معتقد است تمرین راز مهم موفقیت است. از نظر او دستیابی به موفقیت عجیب و غریب نیست. بلکه به تمرین، تمرین و تمرین نیاز دارد.

 

تمرکز بر هدف واحد دستیابی به موفقیت

یکی دیگر از رازهای دستیابی به موفقیت تمرکز بر هدف واحد است. به این معنا که باید یک هدف را مد نظر قرار داد و مدام اهداف خود را تغییر نداد. نوآوری در هدف خوب است اما نباید فکر را بر روی چندین رشته متمرکز کرد. این کار باعث آشفتگی ذهنی می شود. «نورمن جویسن» یک فیلمساز موفق است که در این رابطه معتقد است برای موفق شدن باید تنها بر روی یک هدف تمرکز کرد.

 

Leave a Reply

20 − یازده =